ScrollToTop

Generalny Wykonawca

EKO-INVEST Sp. z o.o. specjalizuje się w generalnym wykonawstwie obiektów:

  • handlowych
  • mieszkaniowych
  • kulturalno-oświatowych
  • sportowych
  • przemysłowych.

Bogate doświadczenie i profesjonalna kadra gwarantuje precyzyjne i terminowe realizowanie powierzonych nam zadań. Jako generalny wykonawca zapewniamy naszym inwestorom kompleksowe usługi budowlane - począwszy od stanu zero do stanu pełnego wykończenia obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu.

Sprostamy wszystkim, nawet najbardziej wymagającym zleceniom inwestorów. Gwarantujemy perfekcyjne i terminowe wykonanie inwestycji.

 

ROZBUDOWA ZESPOŁU SZKÓŁ W BILCZY - BUDOWA ŻŁOBKA
OBIEKT: Budowa żłobka
INWESTOR: Miasto i Gmina Morawica
LOKALIZACJA: Bilcza, ul. Szkolna
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 474,40 m2
POWIERZCHNIA NETTO: 673,30 m2
KUBATURA: 3094,30 m3
OKRES REALIZACJI: VII.2017-VIII.2018

 

Inwestycja dotyczy rozbudowy istniejącego skrzydła szkoły o dwukondygnacyjny budynek - pawilon mieszczący żłobek dla dwóch grup dzieci na parterze i sale lekcyjne na piętrze. Obiekt położony jest na terenie istniejącego i funkcjonującego Zespołu Szkół im. Ks. Piotra Ściegiennego przy ul. Szkolnej w Bilczy, gm. Morawica. Budynek zaprojektowano jako dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony.

 

Żłobek przewidziano dla dwóch oddziałów po 25 dzieci, z pobytem powyżej 5 godzin. Wszystkie dzieci będą leżakować na wydzielonej (ruchomą ścianką) sali. W okresie letnim istnieje możliwość werandowania na tarasie. Od strony podwórka (południe i zachód), na terenach zielonych zorganizowany zostanie plac zabaw, który będzie ogrodzony. Żłobek składa się z kilku podjednostek funkcjonalnych: strefy wejścia, strefy administracyjno-socjalnej, strefy zaplecza żywieniowego, strefy sal dla dzieci. Ponadto w poziomie parteru zaprojektowano pomieszczenie techniczne – kotłownię gazową, wydzielaną pożarowo z niezależnym wejściem z zewnątrz od strony północnej.

 

Sale lekcyjne – na poziomie  pierwszego piętra zaprojektowano trzy sale lekcyjne dla 24 – 30 osób, skomunikowane korytarzem równoległym i przylegającym do korytarza
w istniejącym skrzydle szkoły.

 

Budynek wyposażony będzie w instalacje wod-kan, co, ct, wentylację mechaniczną oraz klimatyzację, gaz, kotłownię gazową, instalacje elektryczne. Zamontowany zostanie dźwig dla osób niepełnosprawnych. Budynek zostanie oddany do użytkowania kompleksowo, wraz z wyposażeniem oraz zagospodarowaniem terenu.

 

ŻŁOBEK PRZY UL. CYNAMONOWEJ W WARSZAWIE
OBIEKT: Budynek żłobka wraz z infrastrukturą zewnętrzną
INWESTOR: Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Ursynów
LOKALIZACJA: Warszawa ul. Cynamonowa
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 1498,91 m2
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 1435,20 m2
KUBATURA: 7206,74 m3
OKRES REALIZACJI: I.2018-XII.2018

 

Inwestycja dotyczy budowy budynku żłobka przy ul. Cynamonowej, na terenie Dzielnicy Ursynów w Warszawie. Budynek ukształtowano jako obiekt jednobryłowy – parterowy z podpiwniczeniem. Projektowany budynek składa się z 6 oddziałów przeznaczonych dla 25 dzieci każdy, usytuowanych w części południowej i zachodniej budynku. W części północnej zaprojektowano zespół żywieniowy. W południowo - zachodniej części działki zaprojektowano plac zabaw. W północnej części działki znajduje się dojazd do części żywieniowej i miejsc postojowych. Całość zaprojektowano tak, aby sale przeznaczone dla dzieci miały okna zwrócone na stronę zapewniającą wymagane nasłonecznienie oraz izolację od hałasu komunikacyjnego pochodzącego od ul. Cynamonowej. Obiekt wyposażono w instalację kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wody zimnej, ciepłej wody użytkowej i instalacji centralnego ogrzewania. W salach na pobyt dzieci przewiduje się zastosowanie ogrzewania podłogowego – wodnego. W budynku przewidziano również wentylację mechaniczną nawiewno – wywiewną oraz klimatyzację. Obiekt wyposażono w wewnętrzną i zewnętrzną instalację elektryczną, odgromową, oraz przewidziano instalację niskoprądową i wideodomofonową.

INTERNAT  DLA XIV LO IM. ST. STASZICA W WARSZAWIE
OBIEKT: Internat dla XIV LO im. St. Staszica
INWESTOR: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Ochota
LOKALIZACJA: Warszawa, przy ul. Nowowiejska 37A
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 466,80 m2
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA : 684,60 m2
KUBATURA: 4486,40 m3
OKRES REALIZACJI: XII.2017 – VI.2019

Inwestycja polega na budowie internatu dla XIV LO im. St. Staszica w Warszawie przy ulicy Nowowiejskiej 37A. Budynek internatu przeznaczony będzie dla 47 licealistów, wychowawców oraz kierownictwa obiektu. Dzieci mieszkać będą w pokojach jedno- lub dwu- osobowych z łazienkami. Budynek internatu zlokalizowany został w kompleksie połączonych ze sobą budynków szkolnych: dydaktycznego, dwóch małych sal gimnastycznych oraz auli. Budynki ukształtowane są w formie kwadratu otwartego od południa, wewnątrz którego znajdują się dziedzińce, wydzielone przez środkowy budynek auli szkolnej. Budynek internatu będzie, tak jak szkoła trzykondygnacyjny. Na parterze zlokalizowano dwa pomieszczenia kierownika obiektu, pokój wychowawcy z zapleczem sanitarnym, pokój gościnny z łazienką, pomieszczenia techniczne i śmietnik szkolny oraz dwie klatki schodowe: główną i ewakuacyjną. Na pierwszym i drugim piętrze znajdą się pokoje mieszkalne, pomieszczenia wspólne z ciągiem kuchennym, pralnia podręczna, magazynek bielizny i magazynek porządkowy. Na drugim piętrze zlokalizowano pomieszczenia rekreacyjne – siłownię i fitness. Budynek jest całkowicie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Mogą one wjechać na piętra I i II za pomocą dźwigu osobowego. Na II piętrze zaprojektowano dwa pokoje z łazienką dla uczniów niepełnosprawnych.

Budynek zaopatrzony będzie w instalację centralnego ogrzewania, kanalizację sanitarną i deszczową, wentylację mechaniczną i klimatyzację, instalacje elektryczne, instalację odgromową. Obiekt wyposażony będzie również w domofon, system sygnalizacji pożarowej, dachową antenę TV oraz monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.

SALA GIMNASTYCZNA PRZY UL. GRÓJECKIEJ
OBIEKT: Budynek sportowo-rekreacyjny
INWESTOR: Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Ochota
LOKALIZACJA: Warszawa ul. Grójecka 93
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 1881,60 m2
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 2068,16 m2
KUBATURA: 19340,00 m3
OKRES REALIZACJI: IV.2017-VIII.2018

 

Inwestycja polega na budowie sali gimnastycznej przy budynku liceum nr XXI im. Hugona Kołłątaja w Warszawie ul. Grójecka 93. Jest to nowoczesny obiekt o futurystycznym kształcie, wyposażony w sale sportową na parterze budynku. Obiekt służyć będzie miedzy innymi do przeprowadzania lekcji wychowania fizycznego oraz przeprowadzania pozalekcyjnych zajęć sportowych. Hala posiadać będzie w pełni wyposażone zaplecze socjalno-sanitarne dla uczniów oraz w zaplecze sanitarne dla gości hali. Obiekt będzie połączony z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą podziemnego łącznika. W całym budynku przewiduje się wentylację mechaniczną nawiewowo-wywiewną. Obiekt wyposażony będzie w instalacje wodociągową, wodociągową ppoż, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, elektryczną, odgromową, teleinformatyczną i monitoringową.

OSIEDLE MIESZKANIOWE W ZABUDOWIE JEDNORODZINNEJ – VILLA PRESTIGE
OBIEKT: Budowa 8 budynków jednorodzinnych wolnostojących
INWESTOR: SADYBA PRESTIGE PM Spółka z o.o., Spółka Komandytowa
LOKALIZACJA: Warszawa-Ursynów, ul. Stryjeńskich/Wełniana
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 109,45  m2 (jednego budynku)
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA : 223,18 m2 (jednego budynku)
KUBATURA: 894,43 m3 (jednego budynku)
OKRES REALIZACJI: VII.2017 – VII.2018

Przedmiotem inwestycji jest budowa osiedla mieszkaniowego składającego się z ośmiu budynków jednorodzinnych wolnostojących z garażem wewnętrznym, zlokalizowanych  w rejonie ulic Stryjeńskich i Wełnianej w Warszawie.

Program użytkowy jest typowy dla tego typu zabudowy. Parter przeznaczono na salon, kuchnię i jadalnię. Na tej kondygnacji zaprojektowano również garaż dwustanowiskowy i toaletę w której umiejscowiono kocioł centralnego ogrzewania. Na pierwszym piętrze zlokalizowano trzy pokoje sypialne oraz dwie łazienki. Poddasze budynku to atrakcyjna powierzchnia stanowiąca pokój rekreacyjny. Z tego pomieszczenia zaprojektowano wyjście na taras znajdujący się nad niższą częścią mieszkalną budynku. Na dachu zamontowane zostaną kolektory słoneczne.

Dla inwestycji zostaną zaprojektowane przyłącza: przyłącze wodociągowe, przyłącze kanalizacji sanitarnej, przyłącze gazu oraz  przyłącze energetyczne.  

BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY-SOCJALNY "C"
OBIEKT: Budynek mieszkalny wielorodzinny socjalny
INWESTOR: Gmina Piaseczno
LOKALIZACJA: Piaseczno ul. Jerozolimska 17
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 323,90 m2
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 818,84 m2
KUBATURA: 4210,70 m3
OKRES REALIZACJI: IX.2017-XII.2018

 

Inwestycja polega na uaktualnieniu dokumentacji technicznej oraz budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego-socjalnego w Piasecznie przy ul. Jerozolimskiej 17. Obiekt przeznaczony będzie dla rodzin, których zapewnienie mieszkania jest obowiązkiem gminy. Jest to budynek na planie zbliżonym do kwadratu z elewacjami w pionowych podziałach utworzonych przez uskoki odcinków ścian zewnętrznych. Obiekt czterokondygnacyjny, niepodpiwniczony, składający się z 20 mieszkań. Program użytkowy obiektu obejmuje mieszkania jednopokojowe, dwupokojowe i trzypokojowe. Każde mieszkanie wyposażone będzie w łazienkę i aneks kuchenny lub pomieszczenie kuchenne. Pojedyncze mieszkanie przeznaczone jest dla jednej lub 2-4 osób. Obiekt posiada zaopatrzenie w wodę, energię elektryczną i gaz z sieci miejskiej.

PRZEBUDOWA  BUDYNKU NR 16 W OBIEKCIE PRZY UL. PODCHORĄŻYCH 38 W WARSZAWIE
OBIEKT: Stacja obsługi pojazdów
INWESTOR: Skarb Państwa – Biuro Ochrony Rządu
LOKALIZACJA: Warszawia ul. Podchorążych 38
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 676,34 m2
KUBATURA: : 6.690 m3
OKRES REALIZACJI: VI 2017 – I 2018  

   

Inwestycja polegała na przebudowie budynku stacji obsługi pojazdów dla potrzeb BOR. Budynek znajduje się na terenie z ograniczonym dostępem dla osób postronnych. Zlokalizowany jest na terenie wpisanym do rejestru zabytków.

 Wykonano prace branży rozbiórkowej i wyburzeniowej, kompleksowe roboty remontowe,  budowlane konstrukcyjne oraz wykończeniowe, instalacji sanitarnych (wody bytowej, wodno-kanalizacyjnej, hydrantów wewnętrznych, kanalizacji deszczowej, centralnego ogrzewania z węzła cieplnego, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji), instalacji elektrycznych i  niskoprądowych: okablowania strukturalnego, TV, telefonicznej, internetowej, CCTV, SSWiN, kontroli dostępu , instalacji pożarowej oraz sprężonego powietrza.  Wykonano wymianę nawierzchni placu oraz wymianę ogrodzenia, przyłączy: wod-kan, co, elektroenergetycznego, odwodnienia liniowego.  

BUDOWA BUDYNKU BIUROWEGO Z CZĘŚCIĄ USŁUGOWĄ
OBIEKT: budynek biurowy z częścią usługową, w której znajdują się między innymi pomieszczenia przedszkolne
INWESTOR: „PLAY ZONE” Sp. z o.o. plus Sp.K. z siedzibą w Kielcach
LOKALIZACJA: Kielce, ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 733,98 m2
KUBATURA: : 3.790,15 m3
OKRES REALIZACJI: XI 2016 – X 2017

 

 Wybudowaliśmy obiekt dwukondygnacyjny z funkcją biurową oraz częściowo usługową.  Budynek w technologii tradycyjnej murowanej z wykorzystaniem układów konstrukcyjnych, monolitycznych żelbetowych.  Stropy wykonano jako żelbetowe monolityczne płytowo-belkowe oparte na ścianach nośnych murowanych i podciągach. Elewację budynku została wykonana częściowo w technologii lekko-mokrej BSO oraz częściowo z paneli HPL. Budynek posiada windę osobową.

 Wyposażony jest w: instalację wody zimnej i ciepłej, kanalizację sanitarną, instalację gazową, wentylację mechaniczną oraz klimatyzację, instalacje elektryczne wewnętrzne i zewnętrzne, instalację oświetleniową, siłową, instalacje teletechniczne, ochrony porażeń, instalację detekcji tlenku węgla, oddymianie, domofonową oraz przyłącza wod-kan, gazu, eNN, kanalizację deszczową.

 Wykonano zagospodarowanie terenu w tym drogi, chodniki i parking z kostki brukowej oraz zieleń.  

APARTAMENTY CENTRUM  
Budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym
LOKALIZACJA: Kielce, ul. Kaczyńskiego
PUM: 1157,70 m2
OKRES REALIZACJI: 2016-2017

Inwestycja „Apartamenty Centrum” z lokalizacją w samym sercu miasta wyróżnia się dużą nowoczesnością m.in. dzięki zastosowaniu efektownej elewacji z płyt HPL oraz połączeniu szkła i drewna na wykonanie balustrad balkonowych. Obiekt składa się z czterech kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej, gdzie zlokalizowane są komórki lokatorskie i hala garażowa dla mieszkańców. W kondygnacji parteru znajdują się lokale usługowe, a na pozostałych piętrach łącznie 26 mieszkań. Budynek posiada windę oraz wewnętrzne patio. Tak bliskie położenie centrum Kielc pozwala na łaty dostęp do wielu atrakcji miasta. Znajdujemy się w pobliżu licznych restauracji, teatru, muzeum, kościołów, parków, a także urzędów czy galerii handlowych.

OLSZOWA  
OBIEKT: Budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym
INWESTOR: SAWA PARK INVEST Sp. z o.o.
LOKALIZACJA: ul. Olszowa Warszawa
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 2 732,88 m2
KUBATURA: 8 241,63 m3
OKRES REALIZACJI: IV.2016-VII.2017

Wybudowany budynek mieszkalny wielorodzinny posiada od trzech do pięciu kondygnacji w części nadziemnej oraz jedną kondygnację podziemną przeznaczoną na halę garażową oraz komórki lokatorskie. Na styku z istniejącym budynkiem przewidziano gabaryty zabudowy odpowiadające zabudowie sąsiedniej, tj. wysokości 3 kondygnacji nadziemnych. W pozostałej części zaprojektowano pięć kondygnacji. Na kondygnacjach nadziemnych zlokalizowano łącznie 38 mieszkań, a na kondygnacji podziemnej zaprojektowano garaż dla 8 samochodów osobowych oraz zapewniono miejsca postojowe dla rowerów dla każdego mieszkańca. Na ostatniej kondygnacji zlokalizowano kotłownię. Teren wokół budynku został przeznaczony na zieleń intensywną oraz indywidualne przedogródki dostępne z mieszkań parterowych do zagospodarowania przez ich użytkowników. 

BUDYNEK SPORTOWO-REKREACYJNY  
OBIEKT: Budynek sportowo-rekreacyjny
INWESTOR: Gmina Piaseczno
LOKALIZACJA: Wola Gołkowska k. Warszawy
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 1 727,56 m2
KUBATURA: 2 106,87 m3
OKRES REALIZACJI: VI.2016-IV.2017

 

 

Inwestycja dotyczyła budowa budynku sportowo-rekreacyjnego w standardzie energooszczędnym, na potrzeby  lokalnych mieszkańców gminy Wola Gołkowska. Ze uwagi na przeznaczenie budynek podzielono na trzy skrzydła. W skrzydle zachodnim zaprojektowano szatnię wierzchniego okrycia, dwa zespoły sanitarne w tym jedno z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych, salę edukacyjną do prowadzenia zajęć w okresie ferii zimowych i wakacyjnych, pomieszczenie socjalne. Ponadto znajduje się również pomieszczenie gospodarcze. Drugim skrzydłem jest wielofunkcyjna sala rekreacyjno - sportowa  z przeznaczeniem do prowadzenia ćwiczeń oraz sporadycznie będzie ona pełnić funkcję spotkań z mieszkańcami bądź organizowania imprez okolicznościowych. W pomieszczeniu przewidziano podłączenie do rzutnika HDMI. W trzecim skrzydle ( wschodnim) zaprojektowano szatnie wraz z zespołami sanitarnymi dla osób korzystających z urządzeń znajdujących się na terenie działki (boiska, plac ćwiczeń), magazyn sprzętu sportowego oraz kotłownię gazową z węzłem cieplnym oraz rozdzielnie elektryczną.

SZKOŁA I ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA
OBIEKT: Szkoła i świetlica środowiskowa w Łazach
INWESTOR: Gmina Lesznowola
LOKALIZACJA: Łazy k. Warszawy
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 1 090,17 m2
KUBATURA: 4 755,75 m3
OKRES REALIZACJI: V.2016-IV.2017

 

 

Zadanie polegało na dobudowaniu budynku od strony północnej z przeznaczeniem na szkołę i świetlicę środowiskową wraz z zagospodarowaniem terenu, niezbędnymi instalacjami, ciągami pieszo-jezdnymi, miejscami postojowymi i uzyskaniem w imieniu Inwestora ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie obiektu. Budynek posiada klimatyzowane sale lekcyjne, dwie sale informatyczne, stołówkę z zapleczem do przygotowania posiłków, dwie świetlice, z czego jedna będzie udostępniana lokalnym mieszkańcom jako świetlica środowiskowa, taras zewnętrzny do prowadzenia zajęć w typie ,,zielonej klasy”. Stolarka okienna dźwiękoszczelna, ze względu na bliskość ruchliwej ulicy.

HALA MONDI
OBIEKT: Hala magazynowania wstępnego i konfekcjonowania
INWESTOR: MONDI Solec Sp. z o.o.
LOKALIZACJA: Baniocha k. Warszawy
POWIERZCHNIA CAŁKOWITA: 1 579,00 m2
KUBATURA: 8 736,00 m3
OKRES REALIZACJI: II.2016-X.2016

 

 

Wybudowany obiekt składa się z składa się z dwóch brył. Część socjalno-biurowa to 3-kondygnacyjny obiekt murowano-żelbetowy. Część magazynowa, to 1-nawowa hala stalowa z pokryciem blachą trapezową. Przed budynkiem (od strony wschodniej) zaprojektowano wejście główne oraz parking dla pracowników. Od strony zachodniej zaprojektowano plac manewrowy. Od strony południowej zaprojektowano drogę dojazdową będąca równocześnie drogą pożarową. Hala magazynowania wstępnego i konfekcjonowania służy do przygotowania i czasowego przechowywania produktu przed transportem. Natomiast część socjalno-biurowa stanowi zaplecze socjalne dla pracowników (szatnie, umywalnie, jadalnia, WC), pomieszczenia biurowe i techniczne bezpośrednio związane z produkcją oraz pomieszczenia techniczne związane z obsługą całego obiektu.

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPORTOWYCH NR 50
OBIEKT: Modernizacja budynku ZSS nr 50 przy ul. Lindego 20 w Warszawie  
INWESTOR: Dzielnica Bielany
LOKALIZACJA: ul. Lindego Warszawy
POWIERZCHNIA CAŁKOWITA: 4 683,70 m2
KUBATURA: 16 621,60 m3
OKRES REALIZACJI: XII.2015-X.2016

 

Modernizacja budynku Zespołu Szkół Sportowych Nr 50 obejmowała wykonanie między innymi robót wewnętrznych w zakresie wymiany posadzek wraz z podłożami i izolacjami, stolarki drzwiowej, przegród wewnętrznych, wykonanie nowych tynków wewnętrznych i okładzin ściennych oraz parapetów wewnętrznych, osłon, balustrad, krat i przebudowy klatek schodowych z montażem platformy przyschodowej i podnośników hydraulicznych dla osób niepełnosprawnych. Do robót zewnętrznych należało ocieplenie ścian zewnętrznych oraz wymiana stolarki okiennej. Dodatkowo wymieniono wszystkie instalacje w budynku szkoły, a także wyburzono istniejący i wykonano nowy łącznik pomiędzy budynkiem dydaktycznym szkoły a budynkiem specjalnym. 

HALA SPORTOWA
OBIEKT: Hala sportowa z zapleczem socjalnym
INWESTOR: Gmina Lesznowola
LOKALIZACJA: Mroków k. Warszawy
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 2 080 m2
KUBATURA: 17 740 m3
OKRES REALIZACJI: XII.2014 – IV.2016

Budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół w Mrokowie wraz z pełną infrastrukturą tj. ciągami pieszo - jezdnymi, miejscami postojowymi, wewnętrzną linią zasilającą, instalacją gazową wraz z kotłownią gazową, oświetleniem terenu, kanalizacją deszczową i podziemnym zbiornikiem p-poż. Budynek hali przeznaczony do prowadzenia sportowych zajęć szkolnych. Arena hali podzielona jest na trzy boiska do prowadzenia 3 grup uczniów jednocześnie. W sąsiedztwie hali znajdują się dwie dodatkowe salki ćwiczeniowe. Hala wyposażona w pełne zaplecze socjalno-sanitarne oraz w zaplecze dla widzów na wypadek organizowania większych imprez sportowych. Obiekt połączony z istniejącym Zespołem Szkolnym za pomocą dwóch łączników.

INSTYTUT BIOCHEMII I BIOFIZYKI PAN
OBIEKT: Zespół budynków
INWESTOR: Instytut PAN
LOKALIZACJA: Warszawa, ul. Adolfa Pawińskiego
OKRES REALIZACJI: VI.2015 – XII.2015

Termomodernizacja budynków Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk w ramach programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej System Zielonych Inwestycji. W ramach zadania wykonano docieplenie 7 budynków oraz wymieniono instalacje sanitarne w całym obiekcie. Dokonano wymiany instalacji ciepłej wody użytkowej wraz z doposażeniem w instalację wspomagającą opartą na kolektorach słonecznych, wymiany instalacji zimnej wody oraz wymiany instalacji centralnego ogrzewania wraz z montażem grzejników.

„APARTAMENTY PRZY TURYSTYCZNEJ”
OBIEKT: Budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym
LOKALIZACJA: Kielce, ul. Turystyczna
PUM: 747,68 m2
OKRES REALIZACJI: 2015

Apartamenty przy Turystycznej” to kameralny budynek położony w atrakcyjnej części Kielc, nieopodal znajduje się zalew, ścieżki rowerowe i piesze, sklepy, kościół, restauracje i szkoła. Budynek 3-piętrowy z poddaszem użytkowym, w którym znajduje się 13 apartamentów, wyposażony w windę,. W garażu podziemnym mieszczą się miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Teren zewnętrzny ogrodzony i zagospodarowany poprzez nasadzenia krzewów.

„STAROSTWO POWIATOWE W OPATOWIE”
OBIEKT: Budynek Starostwa Powiatowego
INWESTOR: Powiat Opatowski
LOKALIZACJA: Opatów
OKRES REALIZACJI: X.2014 –IX.2015

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Powiatu Opatowskiego. Roboty budowlane obejmowały wykonanie docieplenia ścian wraz z nową kolorystyką elewacji, docieplenie stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. W zakres prac wchodziła również wymiana instalacji centralnego ogrzewania wraz z modernizacją kotłowni oraz nowa instalacja odgromowa.

„OSIEDLE DOMANIÓWKA”
OBIEKT: Budynek mieszkalny wielorodzinny z lokalami handlowo-usługowymi oraz garażem podziemnym
LOKALIZACJA: Kielce, ul. Gabrieli Zapolskiej
PUM: 1 487,42 m2
OKRES REALIZACJI: 2014

Budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią usługowo – handlowo – biurową zlokalizowaną w poziomie parteru i I piętra. Za lokalami użytkowymi znajduje się garaż na 14 stanowisk, komórki lokatorskie. Od poziomu 2-go piętra zlokalizowano funkcję mieszkalną z 39 mieszkaniami o zróżnicowanej strukturze – 1-4 pokojowe wyposażone w balkony i tarasy. Budynek wyposażony w dwie windy.

TRIASOWE WZGÓRZE
OBIEKT: Budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem podziemnym
LOKALIZACJA: Kielce, ul. Triasowa
PUM: 2 191,81 m2
OKRES REALIZACJI: 2014

Budynek wielorodzinny z garażem podziemnym położony na kieleckim osiedlu Ślichowice II. Budynek posiada trzy klatki schodowe, każda wyposażona w windę z poziomu garażu, w sumie w budynku znajdują się 44 lokale mieszkalne. W hali garażowej znajdują się miejsca postojowe, komórki lokatorskie oraz boksy rowerowe, a dla komfortu mieszkańców został zamontowany monitoring. Teren zewnętrzny wokół budynku zagospodarowany elementami małej architektury oraz nasadzeniami krzewów. Działka w całości ogrodzona, brama wjazdowa na posesję oraz brama garażowa sterowane pilotem.

TERMOMODERNIZACJA ZPSP
OBIEKT: Budynek pracowni artystycznych ZPSP
INWESTOR: Gmina Kielce
LOKALIZACJA: Kielce, ul. Radiowa
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 2 661 m2
OKRES REALIZACJI: IV.2014 – XI.2014

Termomodernizacja polegała na dociepleniu budynku, zarówno ścian zewnętrznych jak i stropodachu wraz z wykonaniem obróbek blacharskich, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowie instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji mechanicznej oraz na wykonaniu nowej instalacji odgromowej budynku.

NADBUDOWA SZKOŁY
OBIEKT: Budynek Zespołu Szkół Publicznych
INWESTOR: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
LOKALIZACJA: Złotokłos, k. Warszawy
OKRES REALIZACJI: V.2014 – XII.2014

Nadbudowa, rozbudowa i przebudowa budynku nad istniejącą stołówką z zapleczem kuchennym w obiekcie Zespołu Szkół Publicznych. Dodatkowa kondygnacja przeznaczona została na sale lekcyjne, a rozbudowana część parteru na boksy szatniowe. Wykonano także część komunikacyjną w obiekcie tj. klatkę schodową dobudowaną do istniejącego budynku.

SALA GIMNASTYCZNA
OBIEKT: Sala gimnastyczna z zapleczem
INWESTOR: Gmina Miasto Pruszków
LOKALIZACJA: Pruszków k. Warszawy
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 1 125,5 m2
KUBATURA: 8 349 m3
OKRES REALIZACJI: VII.2013 – XII.2014

Budowa sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Lipowej w Pruszkowie wraz z infrastrukturą techniczną oraz przebudowa istniejącej sali gimnastycznej z rozbudową wiatrołapu. Sala gimnastyczna o wymiarach areny 18,00 x 30,00m i wysokości 7,50m. Dodatkowo wzdłuż całej ściany i w jednym szczycie wykonano jednokondygnacyjne pomieszczenia techniczne i dydaktyczne szkoły.

„ZŁOTA JESIEŃ”
OBIEKT: Budynek mieszkalny wielorodzinny
INWESTOR: Gmina Kielce
LOKALIZACJA: Kielce, ul. Kazimierza Wielkiego
PUM: 757,79 m2
OKRES REALIZACJI: V.2014 – XII.2014

Budowa czterokondygnacyjnego budynku socjalnego z 23 mieszkaniami oraz z lokalem administracyjnym. Każde mieszkanie w pełnym wykończeniu, z wyposażoną łazienką, kuchnią oraz z balkonem. Budynek z windą, przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji wykonano również zagospodarowanie terenu: chodniki, schody terenowe, mur oporowy, plac zabaw, elementy małej architektury oraz nasadzenia drzew i krzewów.

„VILLA MAZURSKA”
OBIEKT: Zespół trzech budynków mieszkalnych z garażami
LOKALIZACJA: Kielce, ul. Mazurska
PUM: 385,65 m2
OKRES REALIZACJI: 2013

Zespół trzech budynków w zabudowie szeregowej z garażami, zlokalizowany na osiedlu domków jednorodzinnych w bliskiej odległości od Centrum. W każdym z budynków wydzielone zostały dwa niezależne mieszkania, zatem to kameralny zespół budynków w którym znajduje się tylko sześć mieszkań. Do każdego mieszkania przynależy garaż umiejscowiony w przyziemiu budynku. Obiekt charakteryzuje się nowoczesną architekturą, jest utrzymany w stonowanej kolorystyce z zastosowaniem elementów deski elewacyjnej. Teren zewnętrzny zagospodarowany i ogrodzony z bramą wjazdową sterowaną pilotem.

BANK SPÓŁDZIELCZY
OBIEKT: Oddział Banku
INWESTOR: Bank Spółdzielczy w Łopusznie
LOKALIZACJA: Piekoszów k. Kielc
OKRES REALIZACJI: IX.2011 – II.2013

Kompleksowe wykonanie budynku wraz z instalacjami: centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjną, elektryczną, teletechniczną, wentylacją mechaniczną, klimatyzacją oraz wykonanie zagospodarowania terenu wokół obiektu.

BLOK MIESZKALNY
OBIEKT: Budynek Mieszkalny Wielorodzinny
INWESTOR: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno
LOKALIZACJA: Piaseczno, k. Warszawy
PUM: 1621,26 m2
OKRES REALIZACJI: IX.2012 – XI.2013

Budowa budynku mieszkalnego, wielorodzinnego o konstrukcji murowanej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w systemie „pod klucz” . Budynek 3-piętrowy z jedną kondygnacją podziemną, w skład którego wchodzi 40 lokali mieszkalnych.

NOWY SANDOMIERZ
OBIEKT: Dwa budynki mieszkalne wielorodzinne
INWESTOR: Nowy Sandomierz Sp. z o.o.
LOKALIZACJA: Sandomierz, ul. Baczyńskiego
OKRES REALIZACJI: VII.2010 – VIII.2012

W ramach zadania wykonano dwa budynki mieszkalne wielorodzinne zawierające cztery kondygnacje nadziemne. Jeden z budynków zawiera 20 mieszkań, a drugi 32. Są to mieszkania jedno – dwu – i trzypokojowe. Charakterystycznymi elementami budynków są zaakcentowane klatki schodowe, duże okna, przeszklone narożniki oraz duże przeszklenia usytuowane przy wyjściach balkonowych.

SZKOŁA Z HALĄ SPORTOWĄ
OBIEKT: Szkoła Podstawowa w Cedzynie
INWESTOR: Gmina Górno
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 1280 m2
LOKALIZACJA: Cedzyna k. Kielc
OKRES REALIZACJI: X.2008 – V.2011

Inwestycja etapowa: etap I-Budowa budynku szkoły z salami dydaktycznymi, kuchnią i jadalnią oraz dobudowa hali sportowej. W tym etapie zostało również wykonane boisko, place dojazdowe, ogrodzenie, fragmenty zieleni przy oddawanych obiektach, nadbudowa poddasza użytkowego starego budynku wraz z przykryciem oraz modernizacja kotłowni. Etap II-Dobudowa parterowego przedszkola dwuoddziałowego wraz z zagospodarowaniem działki.

DOM STUDENTA
OBIEKT: Budynki akademików
INWESTOR: Politechnika Świętokrzyska
LOKALIZACJA: Kielce, Al. 1000-cia Państwa Polskiego
OKRES REALIZACJI: X.2008 – V.2010

Termomodernizacja budynków domów studenta „Filon” i „Asystent” polegająca na dociepleniu ścian zewnętrznych i stropodachów, wymianie instalacji centralnego ogrzewania i wykonaniu drenażu opaskowego oraz wymiana instalacji centralnego ogrzewania w domu studenta „Mimoza”.

GMINNE CENTRUM KULTURY I SPORTU
OBIEKT: Budynek Urzędu Gminny
INWESTOR: Gmina Bieliny
LOKALIZACJA: Bieliny k. Kielc
OKRES REALIZACJI: XII.2008 –V.2010

Przebudowa starego budynku Urzędu Gminy z przeznaczeniem na Gminne Centrum Kultury i Sportu. W budynku znajduje się sala ze sceną i zapleczem oraz salki zajęć artystycznych, salka dyskusyjna i pomieszczenie dla koła gospodyń wiejskich. Ponadto mieści się tu również punkt informacji turystycznej.

„OSADA ŚREDNIOWIECZNA”
OBIEKT: Kompleks budynków
INWESTOR: Gmina Bieliny
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 249,28 m2
LOKALIZACJA: Huta Szklana k. Kielc
OKRES REALIZACJI: V.2009 – IX.2010

Inwestycja obejmowała kompleksowe zagospodarowanie nieruchomości gminnych w Hucie Szklanej obok Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Regionalnej realizowanego w ramach projektu pn. Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich polegającego na budowie budynków i obiektów o funkcji usługowej, handlowej, turystycznej, i gastronomicznej - budynek WC, gastronomii, chatki, punkty informacyjne oraz budowie dwóch zjazdów w miejscowości Huta Szklana.